שוק מרוקאי

שאלות ותשובות

השוק המרוקאי הוא אחד מהסממנים המרכזיים בכל טקס חינה, ומהווה חלק בלתי נפרד מהמסורת שמייצגת את יהודי צפון אפריקה.
השוק הוא סמל לברכה, פרנסה טובה, שפע ובריאות עבור החתן והכלה המיועדים.
השוק כולל שולחנות מעוצבים עם שפע מאכלים אותנטיים, ממתקים, פירות ופיצוחים, לצד תפאורה בסגנון אותנטי שמעטרת את חלל האירוע.

מסורת השוק המרוקאי מהווה מסורת ארוכת שנים בתרבות היהודית של יוצאי צפון אפריקה. מקור השוק המרוקאי במנהגי השוק והסעודות שקיימו יהודי מרוקו בעבר, והוא סמל מרכזי עבורם לשפע ושגשוג.

את המוטיבים של השוק המרוקאי הביאו עמם ארצה יהודי צפון אפריקה, והוא משמש גם היום סימן היכר מרכזי לפרנסה, בריאות ושפע בכל טקס חינה.

שולחנות מעוצבים עם מגוון עשיר של מתוקים ומגשי פיצוחים הם סימן ההיכר של אירועי חינה רבים. בטקסי החינה נהוג להשקיע בעיצוב שולחנות המתוקים, ולהגיש לאורחים מגוון ממתקים אותנטיים תוצרת יד המסמלים את הגיוון בחיי הנישואים של הזוג הטרי.

עיצוב שולחן מתוקים לטקס החינה כולל את עיצוב מפות השולחן, סידור המגשים במרכז השולחנות, בחירת פריטי עיצוב ייחודיים לכל שולחן, וכן תפאורת רקע מסוגננת בהתאם לאווירה הכללית.
תוכלו להתרשם ממבחר סגנונות העיצוב של השולחנות המתוקים כאן.

עלות עיצוב השולחנות וסידור מגשי האוכל לטקס החינה נע בטווח מחירים של 1,000 ₪ עבור עיצוב סטנדרטי בתוספת מגשי עוגיות לאורחים, ועד 4,000 ₪ לאירועים מסוגננים וגדולים יותר עם עיצוב שולחנות מפואר ומגשים מסוגננים ועשירים.
מוזמנים לקבל מאיתנו הצעת מחיר אטרקטיבית לאירוע אותנטי ומרהיב עם עיצוב בהתאמה אישית.

לטקס החינה סמלים רבים המייצגים אותו. כמה מהסמלים המרכזיים הם הברכה לשפע, פרנסה ואושר, וכידוע לכל, זוהי מסורת עתיקת יומין המקובלת בקרב יהודי צפון אפריקה, לברך את הזוג הטרי בשפע.

השוק המרוקאי הפך לחלק בילתי נפרד מארוע החינה מאחר והוא מסמל את השפע, ועל כן הפך בשנים האחרונות לאחד מהדברים המרכזיים בעיצוב ותכנון טקס החינה, וניתן לראות אותו כיום ברוב אירועי החינה. הוא מכיל בתוכו סמלים רבים מהמסורת המרקואית, מעניק לארוע החינה את האותנטיות והייחודיות המסורתית שלו, ובכך משלים לכדי תמונה מלאה את התפאורה בארוע.

במלכה הפקות אירועי חינה תוכלו למצוא מגוון עשיר, אותנטי ומרהיב לעין של מגשי מתוקים בעבודת יד, שולחנות פירות בחיתוכים ייחודים, מגשים עם פיצוחים ועוד. המגוון של האוכל שיוגש גם הוא בא לסמל את השפע ויש האומרים גם את החיים המגוונים שמביאים איתם חיי הנישואין, לכן ניתן יהיה למצוא למשל מתוקים במרקם קשה יותר, וחלק במרקם רך יותר, כסמל לגיוון הקיים בחיי הנישואין. מלי מתחייבת לספק עבורכם את האיכות הגבוהה ביותר לאוכל, לטריות ולטעמים שייגרמו לכם להרגיש כאילו הייתם בשוק מרוקאי אותנטי.

דבר נוסף חשוב לא פחות הוא שכאשר מדובר בשוק מרוקאי אותנטי אחד הדברים החשובים ביותר הוא עיצוב השולחנות והחלל סביבם, לא פחות מהאוכל והמגשים שעל השולחנות. מלי והצוות המיומן שלה ידאגו להתאים את סידור השולחנות לפריטים שנבחרו לתפאורה של הארוע,  ולעצב אותם באופן כזה שלא ישאיר אתכם אדישים ליופי ולאסתטיקה שלהם. על מפות חגיגיות בשלל גוונים, יונחו מגשים עם מגוון רחב ועשיר של עוגיות ודברי מתיקה שונים ויעניקו לארוע יופי שנעים לעין והמזמין את האורחים לבוא ולהתכבד מהמבחר העשיר.

קצת עלינו

מלי ימיני, בעלת מלכה הפקת אירועי חינה, ובעלת חברה המתמחה באופן ייחודי בתפירת תלבושות מיוחדות והתאמתם המדוייקת עבור הלקוח. מלי בעלת ניסיון של למעלה מחמש שנים בתחום הפקות אירועי חינה מכל הסוגים ותחת ידה עברו עשרות זוגות מאושרים ומרוצים מכל חלקי הארץ.

מאמרים אחרונים