המדריך המלא לטקס חינה

טקס החינה זה בוודאי אחד הארועים המרגשים ביותר שתחוו כזוג צעיר. הוא אינו גדול כמו החתונה- בו לרב יש גם נוכחים רבים ואתם בהתרגשות שיא, הוא לרב מהווה את יריית הפתיחה בחגיגות הגדולות הקשורות לנישאוין- הוא לרב מצומצם יותר מאפשר לכם באמת להיות עם הקרובים ביותר אליכם והתחיל לעכל את הרעיון שאתם עוד רגע כבר מתחת לחופה!

/כדי למנוע מטקס החינה להפוך לנטל בין שאר המטלות והעומס הריגשי הקשור בחתונה, כדאי לתכנן בקפידה את כמות האנרגיה שאתם הולכים להוציא על תכנון הארוע ועל כן, יש להצטייד בכל האינפורמציה הדרושה מראש.

בחירת חברה להפקת אירוע החינה היא הדבר הראשון שעליכם לקחת בחשבון- וככל שחברת ההפקה דואגת ליותר פרטים- יותר טוב. אתם בטח לא תהיו פנויים להתעסק עם שרשרת ספקים בילתי נגמרת המובילים למיליון תאומים ולוגיסטיקה.

ראשית, עליכם להחליט-באיזו מסורת אתם דבקים?? מה אם הוא מרוקאי ואת לא? או להפך? האם תצטרכו שוק מרוקאי ססגוני? בכל אחת מהחינות ישנם מנהגים שונים, לבוש מסורתי שונה וניאנסים קטנים שמשתנים מטקס לטקס. לאחר שבחרתם לדבוק בעדה מסוימת עליכם להבין מה גודל הארוע, המקום בו תירצו לערוך אותו, התאריך-כמה זמן לפני החתונה והכי חשוב- להכין את ההורים לקראת מה הולך לבוא (ולקראת עניין המתנות..).

אחרי שסגרתם את כל פרטי הארוע ומוודאים שלא שכחתם כלום-הלבשה בהתאמה אישית עם בגדים אותנטיים לכם ולאורחים, מגשי עוגיות מרהיבים ומושלמים, אוכל ושתייה משובחים, מוזיקה אותנטית מתנגנת, ואת החינה כמובן- ברכות, אתם מוכנים לקיום הטקס עצמו!

אם תהיתם לעצמכם- מה בעצם קורה בטקס?? אז ככה, הזוג המאושר יושב לו בכס המלכות שהוקצה רק לו, בזמן שכל האורחים עולים, מברכים, שרים ורוקדים לפניהם. בהמשך- מכינים את החינה עצמה- החינה מופקת מעלי הכופר והופכת למשחה במגע עם מים, מורחים אותה על כפות הידיים של החתן והכלה וזה סמל לשפע, פיריון, ברכה והצלחה בחיי הנישואין. בהמשך מתבצעת החלפת המתנות המסורתית- האם של החתן עניקה לכלה מתנות- לרב מדובר בזהב-תכשיטים, וכך גם האם של הכלה- מעניקה לחתנה הטרי. לבסוף לרב ממשיכים הריקודים והחגיגות אל תוך הלילה.