כפתן מרוקאי

אם הגעתם לעמוד הזה כנראה שאתם מתכננים בקרוב אירוע חינה ועל כך שלל ברכות. אולי גם אתם תוהים מה זה בעצם כפתן? למה צריך אותו? איך משיגים כזה? או מי ילבש את זה בכלל?

בקצרה – כפי שאירוע החינה עשה עליה ממרוקו לישראל, יחד אתו הגיע הכפתן הססגוני והמהודר. כפתן מרוקאי הוא אותו לבוש מסורתי של שמלת גלביה, אשר נהוג באירועי החינה עבור הכלה, החתן והאורחים. כדי להקל עליכם עם כל ההכנות נעשה רגע סדר, ונענה על כל השאלות הנפוצות. בשורות הבאות נעזור לכם להבין מאיפה הכל התחיל, כמה זה יעלה לכם ומה בכלל האפשרויות. שנתחיל?

כפתן מרוקאי בהתאמה אישית להשכרה

הימים שלפני החתונה הם ימים מרגשים במיוחד, וכאשר יש גם חינה שמלווה את כל החגיגה בהחלט מדובר בהרבה רגעי שיא חשובים ומשמחים. אנחנו יודעים שהרגעים האלו מלווים בלא מעט הכנות והוצאות. לכן, כאשר אפשר לחסוך בטרחה ובעלויות אנחנו שמחים לסייע. הרבה פעמים כשחושבים על השכרה בכלל, ובוודאי כאשר מדובר בבגדים, עולה החשש שמאחר וכבר השתמשו בפריטים הם יהיו בלויים או לא ראויים. כמו כן, ייתכן ועולה החשש כי הבגדים פשוט לא יתאימו במידה או לסגנון. לצד החששות כמובן קיים יתרון כלכלי משמעותי, בעיקר כאשר נדרשים למספר רב של פריטים. לאור זאת, חשוב לשכור את התלבושות ממקום מהימן ומקצועי, עם ניסיון רב ומוצרים איכותיים אשר נשמרים ומטופלים בקפידה בין אירוע לאירוע.

אצלנו תוכלו למצוא זאת לצד שירות אישי ומסור. נוכל ללוות אתכם בהרבה סבלנות ומקצועיות ולמצוא עבורכם את סט התלבושות המתאים לכם, לסגנון ולתקציב. כל שנותר לכם לעשות הוא למלא את טופס הפניה ונדאג להתאים את התלבושות עם הרבה חיוך ואהבה.

הכפתן המרוקאי בחגיגת החינה שלכם

אירוע החינה מתקרב ואנחנו מנחשים שיש לכם רשימות על גבי רשימות עם משימות. תלבושות לחינה הן אחת המשימות המרכזיות, אשר בלעדיהן נדמה שלא ניתן לקיים את האירוע. ללא ספק הכפתן המסורתי הוא חלק משמעותי ביצירת האווירה בטקס החינה, ומחבר אותנו למסורת ולדורות העבר.

במרוקו היה כפתן ששימש לחיי היום יום וכפתן ששימש לחג והם נבדלו זה מזה בסוגי הבדים והרקמות. הכפתן החגיגי היה מהודר והנשים ענדו תכשיטים וכתר או סרט מתאים, ואילו הגברים חבשו לראשם תרבוש בצבע ארגמן. בארץ המנהג נשמר רק עבור אירועים חגיגיים אשר משמרים את מסורת העדה, כמו החינה והמימונה. באירועים האלו משתמשים בתלבושות המהודרות, העשויות מבדים מבריקים ומיוחדים עם רקמות ועיטורים ססגוניים בצבעי זהב וכסף.

פעמים רבות הכלות בוחרות עבור עצמן בגד בצבע לבן או בהיר ולעיתים הן מחליפות מספר תלבושות לכל חלק בטקס ומשלבות מספר צבעים וסגנונות. בעזרת בחירת מגוון דוגמאות ובדים צבעוניים לכלה, לחתן ולאורחים נוכל לייצר עבורכם אירוע ססגוני ומרשים. אם לא התגלגלו אליכם בירושה הכפתנים או שאין מספיק תלבושות עבור כל משתתפי הטקס, תשמחו לדעת שניתן לקנות ואף לשכור כפתנים מרהיבים באיכות טובה ובמחירים נוחים – כשניתן למצוא גם כפתן מרוקאי לגברים.

נשמח לסייע לכם למצוא את התלבושות שיהפכו את האירוע שלכם למרהיב ובלתי נשכח.

כפתן מרוקאי - שאלות נפוצות

הכפתן עליו מדברים בהקשר של טקס החינה הוא הכפתן החגיגי אך מעטים יודעים כי במרוקו נהגו ללבוש כפתן גם בחיי היום יום והוא היה עשוי מבדים פשוטים ורקמה עדינה. הכפתן המרוקאי המשמש לחגיגות, אותו פוגשים באירועי החינה והמימונה, עשוי לרב מבדים מבריקים עם עיטורים ורקמות מרהיבות. במרוקו לעיתים אף שיבצו את הבגד בזהב ואבני חן והעבירו אותו בירושה מדור לדור.

מנהג לבישת הכפתן עתיק כמו טקס החינה עצמו. הכפתן הוא בעצם כינוי של לבוש שהיה נהוג במרוקו לא רק לחינה אלא גם לשאר ימות השנה. הכפתנים הללו היו פשוטים ועשויים מבדי כותנה עם רקמה צבעונית עדינה. בימי שבת וחג לבשו כפתנים מפוארים יותר, רקומים בחוטי זהב וכסף מעוטרים באבנים טובות ותפורים מבדים מיוחדים כמו קטיפה ומשי. הכפתנים החגיגיים הם אלו שעשו את המסע יחד עם יהודי מרוקו היישר לחגיגות של החינה והמימונה.

בימנו קיימות אפשרויות רבות לייצור ורכישה של בגדים בכלל וכפתן בפרט. ניתן למצוא ברשת לא מעט אתרים אשר מוכרים שמלות כפתן אשר מיוצרות ומיובאות ממקומות שונים בעולם. כך למשל ישנן תלבושות אשר מיוצרות במרוקו ומגיעות לארץ על ידי יבואנים. גם האופנה המודרנית בשנים האחרונות שואבת השראה מהלבוש המסורתי, כך שניתן למצוא שמלות כפתן גם אצל חברות אופנה נבחרות ומעצבות בגדים. אם אתם מחפשים את האותנטיות לצד נגיעה אישית, אפשר למצוא גם מקמות בהם תופרים ומכינים תלבושות ושמלות בהתאמה אישית.

בישראל הכפתן המרוקאי הוא תלבושת מסורתית הנהוגה בקרב יהודי מרוקו עבור אירועים חגיגיים, על פי רוב אירועים מסורתיים. כך שמעבר ללבישתו בטקס החינה, נהוג להשתמש בכפתן גם בחגיגות חג המימונה אשר נחגג בסוף חג הפסח. אמנם מדובר בבגד מהעבר, אך רבים ממשיכים במנהג ובוחרים ללבוש את הכפתנים הצבעוניים והמפוארים, אשר מחברים למסורת העבר ומוסיפים הרבה צבע וחן אירועים המשמחים.

ניתן למצוא ולעצב אין סוף אפשרויות של כפתן והעלות כמובן משתנה בין יצרן ליצרן. בחיפוש ברשת תוכלו למצוא כי מחיר כפתן יכול לנוע בין עשרות ומאות שקלים, ולהגיע אף לאלפי שקלים אם מדובר למשל בכפתן בתפירה אישית. הפערים באמת גדולים ומושפעים בין היתר מאיכות וסוג הבד, טיב התפירה ואלו עיטורים משולבים בהם.

לפי המסורת, במרוקו הועבר הכפתן כירושה במשפחה, אך בארץ פעמים רבות לא הצליחו לשמר את המנהג. כיום גם קיים רצון לחדש ולהתאים אישית את סגנון הלבוש ולעיתים פשוט אין בארגז הירושה מספיק תלבושות עבור האורחים אם בכלל נשתמרו. עלויות רכישת כפתנים עלולות להיות גבוהות, ומאחר ואת החתונה והחינה מלוות לא מעט הוצאות, ניתן להשתמש בשירותי השכרה של תלבושות וכך לחסוך. אצלנו תוכלו למצוא מגוון רחב של דגמים וגזרות של תלבושות, כפתן מרוקאי לגברים ושמלות להשכרה במחירים נוחים.

קצת עלינו

אתר "מלכת החינות", מתמחה שהפקת אירועי חינה בכל הארץ, החל מבחירת תלבושות, והתאמתן המדויקת עבור הלקוח ועד להפקת האירוע עצמו. עם ניסיון עשיר בתחום הפקות אירועי חינה מכל הסוגים, ועבודה מול עשרות זוגות מאושרים ומרוצים מכל חלקי הארץ.

מאמרים אחרונים